Czy odpowiednie odżywianie może przedłużyć życie?

Sposób odżywiania się w ponad 60% ma wpływ na rozwój chorób dietozależnych. Odpowiednia, zdrowa i zbilansowana dieta od najmłodszych lat może mieć skuteczne działanie prewencyjne.

Sposób odżywiania się w ponad 60% ma wpływ na rozwój chorób dietozależnych. Odpowiednia, zdrowa i zbilansowana dieta od najmłodszych lat może mieć skuteczne działanie prewencyjne. W ciągu całego życia przez nasz organizm „przechodzi” około 40 ton żywności - to, co spożywamy wywiera więc ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie.

Niestety nieodpowiedni sposób odżywiania się może latami nie dawać żadnych objawów. Niejednokrotnie nie widać spustoszenia, jakiego dokonuje w naszym organizmie zła dieta (odkładająca się w tętnicach blaszka miażdżycowa, obtłuszczenie narządów wewnętrznych, niewydolność trzustki). Często nie podejmujemy we właściwym momencie decyzji o poprawie nawyków żywieniowych. Dlatego tak ważne jest robienie okresowych badań, które pozwalają wykryć niekorzystne zmiany zachodzące w organizmie.

Nieodpowiednia dieta może wyrządzić organizmowi wiele szkody, jednak przejście na zdrowy, zbilansowany sposób odżywiania się może skutecznie odwrócić lub zahamować te niekorzystne procesy.

Ta strona używa ciastek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.

× Dowiedz się więcej
sokolow.pl