Uciekam cukrzycy, a wy?

Wiele razy podkreślałam, że lubię aktywności fizyczną i staram się regularnie biegać, pływać lub chodzić na fitness. Teraz moja pasja nabrała nowego wymiaru. Z przyjemnością dołączyłam do akcji #ucieknijcukrzycy, która trwa w firmie Sokołów. Wydawało mi się, że ja jestem super aktywna, ale jak podglądam kolegów w rywalizacji na Endomondo odkrywam, że mamy bardzo dbających o zdrowie i wysportowanych pracowników. Jeszcze ciekawsze i motywujące jest to, że dzięki akcji #ucieknijcukrzycy bardzo dużo osób, które do tej pory były na bakier ze sportem – zaczęło się ruszać i rzeczywiście uciekają tej groźnej chorobie.

Czy wiecie, że w Polsce na cukrzycę cierpi już ponad 7% społeczeństwa (czyli 2 600 000 osób) i liczba ta dynamicznie rośnie? To porażające statystyki, które naprawdę powinny dać nam do myślenia. Celem sokołowskiej akcji #ucieknijcukrzycy jest wzrost świadomości oraz wiedzy na temat profilaktyki i skutków tej choroby.

W jaki sposób nasza akcja przekłada się na konkretne działania? Mówiąc krótko i zwięźle – nabijamy kilometry 🙂 Aktywność fizyczna jest ważnym elementem profilaktyki, jak również – w określonym zakresie – jest wskazana dla diabetyków. Każdy pracownik, po ściągnięciu aplikacji Endomondo, deklaruje wybrany środek przemieszczania się (rower, bieganie, chodzenie pieszo) i zaczyna zbierać kilometry. Zakładaliśmy, że do końca października chcemy w ten sposób wspólnie przebiec 2 800 km, przejechać na rowerze 4 200 km i przejść 2 100 km. Razem to ponad 9 000 kilometrów! Pułap osiągnęliśmy już w lipcu, ale uciekamy dalej.

Akcja jest skierowana do pracowników mojej firmy i ich rodzin, ale każdy z Was również może samodzielnie zdecydować o limicie kilometrów do pokonania, a także wybrać rodzaj aktywności. Na przykład 100 kilometrów spacerkiem do końca wakacji to niezbyt trudny cel, który jednak pozwoli spędzić więcej czasu na świeżym powietrzu.

Gorąco zachęcam, byście podjęli swoje własne wyzwanie sportowe. Chcąc Wam to ułatwić, na naszej stronie smakidobregozycia.pl przez całe wakacje będziemy cyklicznie zamieszczać materiały #akcjalato. Zaglądajcie do działu Akademia Smaku – znajdziecie tam porady naszej dietetyczki Agnieszki Piskały, fajne, łatwe przepisy Dominika Moskalenko oraz zestawy ćwiczeń opracowane przez trenera personalnego Adama Besztaka. Mam nadzieję, że Wasza własna #akcjalato przyniesie naprawdę wspaniałe efekty!