Ucieknij cukrzycy

Aktywność fizyczna jest ważna dla zdrowia i dobrego samopoczucia. W Sokołowie zaprosiliśmy naszych pracowników do udziału w akcji #ucieknijcukrzycy. Do naszej firmowej rywalizacji użyliśmy aplikacji Endomondo, która pozwoliła nam odkryć, że dbanie o zdrowie i kondycję nie jest niczym nowym wśród naszych pracowników. Jeszcze ciekawsze i motywujące jest to, że dzięki akcji #ucieknijcukrzycy bardzo dużo osób, które do tej pory były na bakier ze sportem, zaczęło się ruszać i rzeczywiście uciekają tej groźnej chorobie.

W Polsce na cukrzycę cierpi już ponad 7% społeczeństwa (czyli 2 600 000 osób) a liczba ta dynamicznie rośnie. To porażające statystyki, które naprawdę powinny dać do myślenia. Celem sokołowskiej akcji #ucieknijcukrzycy jest wzrost świadomości oraz wiedzy na temat profilaktyki i skutków tej choroby.

W jaki sposób nasza akcja przekłada się na konkretne działania? Mówiąc krótko i zwięźle – nabijamy kilometry. Aktywność fizyczna jest ważnym elementem profilaktyki, jak również – w określonym zakresie – jest wskazana dla diabetyków. Każdy pracownik, po ściągnięciu aplikacji Endomondo, deklaruje wybrany środek przemieszczania się (rower, bieganie, chodzenie pieszo) i zaczyna zbierać kilometry. Założenie było takie, że do końca października w ten sposób pracownicy wspólnie przebiegną 2 800 km, przejadą na rowerze 4 200 km i przejdą 2 100 km. Razem to ponad 9 000 kilometrów! Pułap został osiągnięty już w lipcu, ale akcja trwa dalej.

Akcja jest skierowana do pracowników firmy i ich rodzin, ale każdy z Was również może samodzielnie zdecydować o limicie kilometrów do pokonania, a także wybrać rodzaj aktywności. Na przykład 100 kilometrów spacerkiem do końca wakacji to nie-zbyt trudny cel, który jednak pozwoli spędzić więcej czasu na świeżym powietrzu.

Gorąco zachęcamy, byście podjęli swoje własne wyzwanie sportowe. Chcąc Wam to ułatwić, na naszej stronie smakidobregozycia.pl przez całe wakacje będziemy cyklicznie zamieszczać materiały #akcjalato. Zaglądajcie do działu Akademia Smaku – znajdziecie tam porady naszej dietetyczki Agnieszki Piskały, fajne, łatwe przepisy Dominika Moskalenko oraz zestawy ćwiczeń opracowane przez trenera personalnego Adama Besztaka. Mam nadzieję, że Wasza własna #akcjalato przyniesie naprawdę wspaniałe efekty!