O mnie

Lubię ludzi. Lubię z nimi rozmawiać, poznawać ich, uczyć się od innych. Mam duszę obserwatora. Kolega powiedział mi kiedyś, że dostrzegam więcej niż inni, stąd pewnie wybór dziennikarstwa  jako zawodu, który chcę wykonywać. A dziennikarstwo, mimo że przerodziło się w komunikację,  oznacza wybór stylu życia. Do przodu, z energią, z wiecznie niezaspokojoną ciekawością. Dziennikarstwo i komunikacja to też dzielenie się wiedzą, doświadczeniami czy spostrzeżeniami. Dlatego powstało miejsce, gdzie chcę Wam opowiadać o tym, co mnie zaciekawiło, wkurzyło, zainspirowało do poszukiwania. Znajdziecie tu moje obserwacje, ale także ciekawostki, które dostrzegli inni, a ja się nimi zachwyciłam.

Praca 

Musisz ją lubić, inaczej nie dasz rady być zdrowym i uśmiechniętym człowiekiem. Dla mnie praca to odpowiedzialność. Obowiązki to jedno, ale pytanie co Ty swoim działaniem możesz dać innym? Dobry produkt, wiedzę, poczucie bezpieczeństwa?

Dlatego zdecydowałam, że blog „Dzielnica smaków” będzie częściowo powiązany z tym, czym zajmuję się na co dzień. Na pewno znajdziecie tu dużo ciekawostek dotyczących odżywiania, trendów w branży spożywczej, ciekawostek na temat produkcji żywności. Wiem doskonale, co to znaczy zdziwić się kiedy pierwszy raz w życiu wchodzisz na halę produkcyjną. Wiem też, jak wiele osób piszących i opowiadających o produkcji żywności nigdy nie widziało serca zakładu. Czuje, że to mój dziennikarski obowiązek, aby opowiedzieć Wam więcej niż dowiecie się z artykułów prasowych czy materiałów telewizyjnych, bo tam nie zawsze jest czas i miejsce na odkrywanie drugiego dna.

Ja na co dzień

Uważam, że osoby żyjące aktywnie i uprawiające sport szukają rozwiązań, w przeciwieństwie do tych, które wybierają kanapę i mnożą problemy. A kiedy szukasz rozwiązań, uwielbiasz swoją pracę, lubisz ludzi, którzy Cię otaczają – po prostu się uśmiechasz. Od razu rozpoznajesz kto jest tu wrogiem, a kto przyjacielem. Aktywny i zdrowy tryb życia dodaje energii, uśmiechu, lekkości. Mnie po drodze jest z tymi uśmiechniętymi ludźmi. Mam nadzieję, że zachęcę Cię do zaglądania i czytania z zaciekawieniem i uśmiechem.